Siedem zasad nowej aktywności ruchowej.

Większość osób zdaje sobie sprawę z dobroczynnego wpływu ćwiczeń ruchowych na organizm. Niestety tempo życia powoduje, że większość ludzi (z Grodziska Mazowieckiego i Warszawy Żoliborz) nie jest w stanie systematycznie uprawiać sportu w Grodzisku Mazowieckim i Warszawie Żoliborz.

Każdy rodzaj wysiłku trwający minimum 30 minut powoduje produkcję endorfin, endogennych hormonów powodujących dobre samopoczucie. Endorfiny działają na te same receptory w mózgu co syntetyczne substancje dostarczane z zewnątrz, na przykład morfina, wywołując odczucie zadowolenia oraz podnosząc próg odczuwalności bodźców bólowych.

Aby w prawidłowy sposób rozpocząć swoją przygodę ze sportem (w Grodzisku Mazowieckim lub Warszawie Żoliborz), trzeba poznać 7 podstawowych zasad:

  1. Przed rozpoczęciem aktywności sportowej należy udać się do osteopaty lub fizjoterapeuty do Grodziska Mazowieckiego lub Warszawa Żoliborz) w celu przeprowadzenia badania swojego układu narządu ruchu, pozwoli to uniknąć już na samym początku niepotrzebnych kontuzji lub dolegliwości bólowych.
  2. Trening zawsze należy zaczynać od 10-15min rozgrzewki i wstępnego zmęczenia.
  3. Należy pamiętać o stopniowaniu ilości powtórzeń danego ćwiczenia lub czasu treningu. Jeżeli naszym wybranym sportem zostaje np.bieganie, pierwsze treningi należy zaczynać od marszu.
  4. Prze pierwszy miesiąc należy wkładać w trening nie więcej niż 60% swoich aktualnych możliwości a także angażować wszystkie partie ciała. Jest to czas przeznaczony na przebudowę włókien kolagenowych, dostosowanych do przyjmowania większych obciążeń.
  5. Należy pamiętać o dobrej ilości oraz jakości pożywienia wraz z odpowiednią suplementacją.
  6. Należy pamiętać o dobrej ilości odpoczynku i regeneracji
  7. W przypadku wystąpienia kontuzji lub dolegliwości bólowych należy przerwać trening i skonsultować się ze specjalistą ( lub udać się na rehabilitację lub osteopatię do Grodziska Mazowieckiego lub Warszawa Żoliborz).

Opublikowano dniaWrzesień 5, 2016 w Fizjoterapia, Medycyna, Osteopatia

Share the Story

O autorze

Powrót do góry